logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

Виробництво препаратів за рецептом

Виробництвом лікарських засобів займаються 36 аптек комунального підприємства “Фармація”.

Діяльність з виробництва лікарських засобів аптеки здійснюють на підставі відповідної ліцензії на виробництво лікарських засобів (виробництво лікарських засобів в умовах аптеки).

Виробничі аптеки мають належну матеріально-технічну базу, кваліфікований персонал та забезпечені необхідною нормативною та технічною документацією, технологічними інструкціями.

У виробництві (виготовленні) лікарських засобів використовуються лише зареєстровані в Україні чи дозволені до застосування МОЗ України діючі (субстанції) і допоміжні речовини, матеріали первинної упаковки, які відповідають вимогам, визначеним нормативно-технічними документами (аналітично-нормативною документацією – АНД (аналітично-нормативна документація), ДФУ (Державна фармакопея України), технологічною інструкцією чи технічною документацією тощо).

Лікарські засоби, виготовлені в аптеці, обов'язково підлягають внутрішньоаптечному контролю відповідно до чинних нормативних вимог.

Дотримання нормативних вимог при виробництві лікарських засобів в умовах аптеки забезпечує їх належну якість.

Виготовлені в аптеках лікарські засоби відповідають вимогам Державної Фармакопеї України (далі - ДФУ), чинних нормативно-правових документів МОЗ України та “Правил виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки ”, затверджених наказом МОЗ України №812 від 17.10.2012 р. "Про затвердження Правил виробництва (виготовлення) та контролю якості лікарських засобів в аптеках".

Гарантією якості лікарських засобів аптечного виготовлення є дозвіл на реалізацію, що надається Уповноваженою особою, визначеною по кожній аптеці КП “Фармація”.

Виробництво лікарських засобів здійснюється в умовах аптеки за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів, а також у вигляді внутрішньоаптечної заготовки за часто повторюваними рецептами.

Лікарі виписують рецепти з урахуванням стану кожного конкретного пацієнта, тому індивідуальну, «авторську» назву має незначна кількість прописів лікарських засобів, наприклад «Мікстура Кватера», «Мікстура Павлова», «Краплі Стражеска» та інші.

В аптеках комунального підприємства «Фармація» найчастіше виготовляються:

1. РОЗЧИНИ ДЛЯ ІН'ЄКЦІЙ ТА ІНШІ СТЕРИЛЬНІ РОЗЧИНИ У КОНТЕЙНЕРАХ;

ГЕРМЕТИЧНО ЗАКУПОРЕНИХ ГУМОВИМИ ПРОБКАМИ ПІД ЗАКАТУВАННЯ;

2. ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ДЛЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ;

2.1. РОЗЧИНИ для ВНУТРІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ У ФЛАКОНАХ;

2.2. РОЗЧИНИ та ОЛІЇ ДЛЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ У ФЛАКОНАХ;

3. ОЧНІ КРАПЛІ Й ОФТАЛЬМОЛОГІЧНІ РОЗЧИНИ У ФЛАКОНАХ;

4. ІНШІ СТЕРИЛЬНІ ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ (мазі, порошки);

5. МІКСТУРИ І РОЗЧИНИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ;

6. КРАПЛІ ДЛЯ НОСА , РОЗЧИНИ І ПОРОШКИ ДЛЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ;

7. ФАСОВАНА ЛІКАРСЬКА РОСЛИННА СИРОВИНА;

8. ОДНОКОМПОНЕНТНІ ГОМЕОПАТИЧНІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ;

9. КОМПЛЕКСНІ ГОМЕОПАТИЧНІ ПРЕПАРАТИ;

10. ГОМЕОПАТИЧНІ МАЗІ, ОЛІЇ.