logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

КП “Фармація”: традиції і сучасність

Головним девізом столичного комунального підприємства“Фармація” є “Традиції якісних ліків”— і саме йому слідують працівники всіх структурних підрозділів підприємства. Продовжуючи власні традиції, ми щороку напередодні Дня фармацевтичного працівника ділимося нашими здобутками та планами на майбутнє.
Так вже склалося, що саме Комунальне підприємство “Фармація” має найтривалішу історію серед аптечних мереж міста Київ, і саме нашому підприємству випала честь стояти на варті здоров'я киян упродовж 26 років. Як і в ті часи, коли в Україні лише відбувалося становлення ринку аптечного ритейлу, так і сьогодні КП “Фармація” має одну з найбільш розгалужених аптечних мереж у столиці і залишається відданим партнером Київської міської державної адміністрації у частині збереження стратегічного запасу ліків для киян. Нині КП “Фармація” — це 152 аптечних заклади, аптечна база та власна лабораторія, в яких працює 987 працівників. За рік ми відкрили 4 нові та оновили приміщення і матеріально-технічний стан ще у 5 аптечних закладах; у 3 аптечних закладах заплановано ремонт, оновлення меблів і т.ін.

Підприємство багато років забезпечує киянам повний асортимент лікарських засобів та медичних виробів, в тому числі й підконтрольних лікарських засобів і ліків, виготовлених в умовах аптеки. Щодо останніх, на жаль, в минулі роки значно скоротилося екстемпоральне виробництво ліків, але, на нашу думку, воно надзвичайно важливе для збереження здоров'я людей, оскільки спрямоване на індивідуальний підбір лікування. Тому на нашому підприємстві ми доклали всіх зусиль, щоб зберегти кращі традиції екстемпорального виготовлення ліків і зберегти спеціалістів. В цьому напрямку в КП “Фармація” проведена оптимізація аптечної мережі і виробничі аптеки на сьогодні повністю завантажені роботою з виготовлення ліків. Звичайно, робота ще триває, зокрема, налагоджуємо логістику, але незабаром ліки за індивідуальним рецептом можна буде замовити і отримати в будь-якій аптеці нашого підприємства.

Окрім традиційної для аптек роздрібної торгівлі ми також забезпечуємо якісними лікарськими засобами заклади охорони здоров'я столиці. Цього року КП “Фармація” увійшло увійшло в топ-10 постачальників лікарських засобів за обсягом тендерних закупівель у грошовому вираженні за результатами І півріччя 2018 року в розрізі джерела фінансування. Це — результат поєднання традицій забезпечення якісними ліками госпітального сегменту та слідування в ногу з часом у тендерних закупівлях.

Вагомою частиною роботи нашого підприємства від початку його створення залишається соціальний напрямок — виконання соціальних програм держави та міста, спрямованих на покращення здоров'я населення. Найбільша увага наших працівників була зосереджена на таких програмах Уряду як “Доступні ліки”, програма реімбурсації інсулінів та забезпечення населення столиці ліками за пільговими рецептами згідно Постанови КМУ №1303 від 17.08.1998 р.

Велика кількість киян скористалася можливістю отримати ліки безкоштовно відповідно до Постанови КМУ №1303 від 17.08.1998 р. — аптеки нашого підприємства продовжили спільну з районними управліннями охорони здоров'я роботу по забезпеченню населення ліками за 35 нозологіями, визначеними цією Постановою.

Програма забезпечення населення доступними за ціною ліками від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу діє в Україні другий рік. За період роботи за програмою “Доступні ліки” аптеками КП “Фармація” відпущено ліків за 817 406 рецептами на загальну суму 47,78 млн грн., з них відпущено у цьому році — 343 898 рецептів на суму 19,923 млн грн. На жаль, ця програма має певні недоліки для аптек, зокрема в частині розміру граничної націнки, яка не покриває витрат аптеки на забезпечення належного асортименту. Суми, які підприємство витрачає на закупівлю ліків, необхідних для безперебійної роботи програми, досить значні, і це досить “довгі” гроші, які більше, ніж через місяць повертаються на рахунок підприємства. Це з одного боку. З іншого, — частину коштів вже довелося повертати через суд...

Минулого року КП “Фармація” долучилося до міської програми профілактики ВІЛ/СНІДу. Це Міська цільова програма протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки, участь нашого підприємства в якій зосереджена на відпуску безоплатних антиретровірусних препаратів за рецептами лікарів. Ми створили оптимальні умови в частині наших аптек для відпуску цієї категорії ліків, аби охопити антиретровірусною терапією якомога більшу кількість пацієнтів Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом. І якщо раніше цей вид терапії охоплював 7 тисяч пацієнтів диспансерної групи цього центру, то нині їх кількість наближається до запланованих 14 тисяч.

Ще одна міська програма, яка почала діяти минулого року, — “Лікар у вашому домі”. Це ініціатива Київської міської державної адміністрації, спрямована на профілактику небезпечних для життя захворювань серед населення столиці. Лікарі, які долучилися до цієї програми, проводять обстеження усіх бажаючих у так би мовити пішохідній доступності: у торговельних центрах, центрах соціального обслуговування населення та в аптеках нашого підприємства. За один тиждень такі обстеження проходять близько 2,5 тисяч киян, у близько тисячі з них виявляють відхилення від норми, і вчасне лікування та профілактика дозволять цим людям зберегти здоров'я.

Традиційно вже багато років поспіль в аптеках КП “Фармація” діє система знижок для користувачів “Картки киянина” — ще одного соціального проекту міста. На сьогодні власники картки можуть придбати в комунальних аптеках столиці ліки зі знижкою за переліком у понад 200 найменувань.

Звичайно, берегти традиції надзвичайно важливо, але без запровадження нового нині дуже непросто втриматися на ринку. Ми намагаємось залишатися в тренді щодо використання нових технологій в маркетингу, та разом з тим прагнемо зробити ліки доступнішими для відвідувачів наших аптек. Саме тому ми запровадили власну програму лояльності “Картка переваг”, яка надає можливість накопичувати бонуси та використовувати їх як знижку при купівлі будь-яких товарів в аптеках КП “Фармація”.

Вже традиційно КП “Фармація” залишається надійною базою для проходження практики для студентів і молодих фахівців. Ми працюємо за угодами практично з усіма профільними вузами та коледжами, надаючи можливість молоді отримати необхідні практичні знання і навички. Цього року в аптеках нашого підприємства пройшли практику 176 студентів та 75 інтернів. Також на підприємстві створено привабливі умови для того, щоб молодь була зацікавлена працевлаштовуватися саме в наші комунальні аптеки.

Звісно, що наші успіхи не залишилися поза увагою міської влади, і Київська міська державна адміністрація затвердила зміни нашого фінансового плану. Завдяки збільшенню розміру капітальних інвестицій ми змогли придбати нові автівки для доставки товарів в аптеки нашої мережі з аптечної бази та для підвезення працівників, придбати програмне забезпечення для покращення роботи наших аптек, а також провести модернізацію та реконструкцію приміщень аптек, аптечної бази та будівлі адміністрації.

Хочу подякувати всім працівникам нашого підприємства, завдяки яким КП “Фармація” не лише зберігає свої позиції на ринку аптечного ритейлу, але й залишається одним з найбільших постачальників ліків для госпітального сегменту та одним з найбільших платників податків серед комунальних підприємств Києва. Ми розуміємо, що виконання всіх соціальних зобов'язань, які взяло на себе Комунальне підприємство “Фармація”, — це додаткове навантаження на наших працівників. І хоча умови цих програм не передбачають оплати вартості обслуговування, підприємство взяло ці витрати на себе: ми встановили додаткові надбавки до заробітної плати нашим фармацевтам та провізорам, щоб наші працівники відчували віддачу від своєї часто дуже нелегкої роботи. На разі ми працюємо над тим, щоб в цілому змінити підхід до оплати праці наших провізорів та фармацевтів, щоб робота на нашому підприємстві давала людям відчуття стабільності і захищеності.

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх причетних з професійним святом — Днем фармацевтичного працівника.

Професія фармацевта — це вибір серця, спрямованого на служіння людям, адже головна складова у роботі працівника аптеки — це фармацевтична опіка, доброзичливість і щира турбота про здоров'я пацієнта. Саме фармацевти є тією важливою ланкою у системі охорони здоров'я, яка через забезпечення населення якісними ліками сприяє збереженню життя та зміцненню здоров'я наших співгромадян.

Хай ваша праця приносить вам радість та дарує впевненість у завтрашньому дні, а вдячність пацієнтів наповнює теплом ваші серця. Міцного вам здоров'я, любові, щастя і миру в душі та достатку в домі, довголіття та благополуччя.

З повагою

генеральний директор КП “Фармація”

Руслан Світлий