logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

Безбар’єрний доступ до аптек

Минулого тижня Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками оприлюднила нові вимоги Державних будівельних норм, відповідно до яких всі аптеки та їх підрозділи незалежно від форми власності мають до 1 квітня завершити створення безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення. Впровадження цих ДБН є вагомим кроком до створення реального безбар’єрного середовища в Україні й однією з першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про асоціацію з ЄС, - зазначено у повідомленні на сайті державного регулятора. Про створення безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення в аптечних закладах столичного КП “Фармація” генеральний директор підприємства Руслан Світлий розповів в інтерв'ю ТРК “Київ”.


— Це дуже правильна норма, адже не треба забувати, що аптека — це заклад охорони здоров'я. Нині в аптеках працює дуже багато соціальних програм, зокрема у Києві це відпуск ліків за пільговими рецептами згідно Постанови КМУ №1303 та урядова програма “Доступні ліки”, перевагами яких користуються переважно люди похилого віку чи люди з обмеженими фізичними можливостями. Тому, закономірно, що основні наші соціальні аптеки вже досить давно облаштовані засобами доступності: пандусами, світло-звуковими датчиками, інформаційними стендами та наліпками шрифтом Брайля тощо, а над доукомплектацією решти аптек ми постійно працюємо.


Так історично склалося, що аптеки нашого підприємства завжди працювали із соціальним сектором, тому ми забезпечуємо безбарєрний доступ до наших аптечних закладів всім групам населення. І ця робота на підприємстві проводиться постійно. Вже є частина аптек, які забезпечені не лише пандусами, але й інформаційними матеріалами шрифтом Брайля для людей з вадами зору, а це — досить недешево, бо такі матеріали виготовляє в Україні обмежена кількість підприємств (всі ці засоби доступності забезпечуються виключно коштом підприємства).


В нових аптеках та аптечних пунктах ми ці засоби доступності передбачаємо ще до їх відкриття. І це не лише пандуси та інформаційні матеріали шрифтом Брайля, а й занижені каси для людей на візках. Перед тим, як облаштовувати наші аптеки засобами доступності, ми залучаємо профільні організації, які обслуговують маломобільні групи населення, і створюємо безбарєний доступ до наших аптек за їх рекомендаціями.